עתירות בתחום איכות הסביבה מהעת האחרונה

לאחרונה הוגשו לבתי המשפט מספר עתירות בנושאים סביבתיים.

  • עמותת אדם טבע ודין הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע עתירה מנהלית נגד ועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז דרום. העמותה עותרת נגד החלטת הוועדה לאשר לחברת רותם אמפרט ארכה של 15 שנים בהסדרת בריכות הגבס במפעלה לצורך עמידה בתנאי תוכנית המתאר החלה עליהן. העמותה טוענת כי לא ניתן לאפשר הפרה של הוראות התוכנית באמצעות מתן הקלה בדמות ארכה (עת"מ 35079-05-18 אדם טבע ודין נ' ועדה לתכנון ובנייה באר שבע מחוז דרום ואח').
  • עיריית חיפה הגישה עתירה לבג"ץ נגד תיקון לצו רישוי עסקים, שהחריג מהצו פעילות של שינוע חומרים מסוכנים בצנרת בתחום נמל. העירייה טוענת כי התיקון יאפשר לחברות לעקוף את הדרישה לרישיון עסק לצורך שינוע אמוניה בתחומי נמל חיפה (בג"ץ 3752/18 עיריית חיפה נ' שר הפנים ואח').
  • אתר YNET מדווח כי קבוצת לוחמי חיל הים לשעבר מתכננים לעתור לבג"ץ בבקשה לחייב את המדינה לחשוף את המידע הנמצא ברשותה ואת הנתונים המדויקים לגבי היקף התחלואה בסרטן של לוחמים שצללו בנחל הקישון בעת שהיה מזוהם. לטענתם, חשיפת הנתונים עשויה לסייע בהוכחת הקשר הסיבתי בין הצלילות למחלה. לידיעה המלאה מיום 23.5.2018, "הקרב האחרון של לוחמי הקישון" מאת תלם יהב, לחצו כאן.